Hĺbka do Vášho domova


Ladislav Záborský (* 22. január 1921, Tisovec – † 31.12.2016, Martin) -  slovenský akademický maliar.

Ladislav Záborský

Narodil sa v roku 1921 v Tisovci, študoval na gymnáziu v Banskej Bystrici a na oddelení kreslenia a maľovania SVŠT v Bratislave u profesorov Mudrocha, Mallého a Benku. Pôsobil ako profesor kreslenia na gymnáziu v Martine.
V rokoch 1953-57 bol odsúdený a uväznený za náboženskú aktivitu. V rokoch 1968-69 bol na študijnom pobyte vo Francúzsku. Žil a tvoril v Martine kde vo veku 95 rokov ukončil svoju životnú púť.

Podstatou tvorby Ladislava Záborského boli zážitky vnútorného života. Podľa Záborského: „Umenie, ktoré hľadá pravdu a krásu, je predtuchou večnosti.”
Svetlo bolo ústredným motívom jeho výtvarnej tvorby. Nielen svetlo ktoré zalieva krajinu, alebo svetlo ktoré sa ukrýva v duši človeka. Ale Svetlo, ktoré pretkáva životné putovania každého človeka.

Ladislav Záborský vytvoril okrem obrazov aj farebné a leptané vitráže pre 25 kostolov na Slovensku. Je tiež autorom 21 krížových ciest v rôznych technikách.

Ponúkame Vám jedinečné reprodukcie obrazov akademického maliara Ladislava Záborského. Skrášlia Váš domov a vlejú pokoj do Vášho vnútra.


Reprodukcie diel majstra Záborského zobrazujú posolstvo Ježišovho života, vzťah Boha a človeka a tiež cesty ľudských túžob, snov, vášní či úskalia života. Sú určené všetkým milovníkom krásy a umenia, ktorí nemajú možnosť získať originálne diela tohto významného umelca.

Nákup je rýchly, bezpečný a veľmi jednoduchý. Diela je možné vyhľadávať podľa zobrazených tém alebo kľúčových slov.

 

Kvalita a vyhotovenie


Reprodukcie sú  tlačené najmodernejšou digitálnou technológiou. Táto metóda tlače sa vyznačuje vynikajúcim farebným podaním a vysokou životnosťou. Reprodukcie tlačíme na kvalitné plátno.


Váš obraz bude štandardne vytlačený na maliarskom plátne a natiahnutý na blind rám.

Toto vyhotovenie nevyžaduje ďalšie rámovanie, obraz môžete rovno vystaviť. V prípade záujmu však môžete takýto obraz ďalej rámovať.

Ak máte vopred istotu, že chcete obraz osadiť do okrasného dreveného či iného rámu, môžete si objednať len plátno, ktoré si potom dáte zarámovať.

Vo všeobecnosti sa odporúča nevystavovať obrazy priamemu slnečnému žiareniu či silnému zdroju umelého osvetlenia.